Pro pečující

Autor: Stacionář
Aktualizováno: 22 listopad 2022

Potřebujete podporu, pomoc, informace pro sebe či své známé? Obrátit se můžete na naše sociální pracovnice, které Vám rády pomohou.

Kdo by měl zájem o více informací, tak  Vám touto cestou nabízíme zajímavé odkazy na projekty a organizace, které by Vám mohly pomoci při péči o Vašeho blízkého.

Pokud se chcete dozvědět víc, klikněte na logo organizace či projektu.   

 

               

Poslední setkání Klubu pečujících uskutečněné v tomto roce se bude konat ve čtvrtek 24.11.2022 v prostorách stacionáře v Náchodské ulici od 16 hodin. Přijít může každý, kdo pečuje o svého blízkého a hodilo by se mu mnoho informací spojených s touto péčí. Vaše otázky zodpoví lektorky  Mgr. Margita Palková, sociální pracovnice Stacionáře mezi mosty Trutnov a Bc. Helena Kubíčková,  Vedoucí oddělení sociální péče, školství a zdravotnictví na Městském úřadě v Trutnově, nebo ostatní příchozí pečující, kteří mají již své zkušenosti. Podrobnější informace ke schůzce nebo k náročné práci pečujícího se dozvíte na tel. čísle 603 842 964 nebo na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
 
 
 
 

Centrum duševního zdraví RIAPS Trutnov se představuje - Dvůr Králové nad  Labem                   RIAPS TRUTNOV - Regionální Institut Ambulantních Psychosociálních Služeb
 
Zimní období je pro mnohé náročné a zátěžové období. Nedostatek světla, pochmurné počasí a pocity únavy.  Někoho trápí finanční situace, nadměrná únava, někoho se dotkne energetická krize a jiní zase řeší v období svátků složité rodinné vztahy. Ať už jim dělá starosti situace kolem Covid-19, nebo je trápí samota, je v pořádku si říct o pomoc či podporu!

Víte o někom, kdo prožívá nelehké chvíle a potřebuje si o tom promluvit? Trápí ho úzkost, smutek či zažívá něco, s čím si neví rady? Rádi bychom abyste nám pomohli dostat naši službu do povědomí lidí, kteří ji potřebují. Tímto Vás prosíme o její nabídku a šíření všem, kteří mohu čelit krizi v jakékoli podobě.

Jak služba funguje?

  •  Bezplatně– služba je poskytována zdarma, volající hradí běžnou cenu tel. hovoru (volání TKP zdarma nazpět klientovi)
  •  Anonymně– službu lze čerpat zcela anonymně či si např. určit nějakou přezdívku
  •  Nepřetržitě– 24 hodin denně
  •  Pro všechny– věk ani místo, odkud se volá, není rozhodující
  •  Diskrétní– pracovníci jsou vázáni povinnou mlčenlivostí
  •  Zprostředkování návazných služeb– se souhlasem klienta pomůžeme zprostředkovat potřebnou pomoc či služba

 Více informací o sociální službě naleznete zde .V případě jakýchkoli dotazů se můžete obracet na vedoucí Centra duševního zdraví RIAPS Trutnov, paní Mgr. Lucii Skalskou (tel. 725 720 375, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Leták služby

 

 

Vyhledávání sociální služby v našem kraji takzvaně  "na míru".

 

 


 

Pečuj doma

Projekt Pečuj doma Vám může poskytnout komplexní podporu – povzbuzení, radu, informaci, vzdělávání, prostor pro sdílení Vašich starostí a individuální provázení tak, abyste byli schopni zvládnout péči doma.

 


 

Nouzový plán péče je součástí projektu Pečuj doma. Nouzový plán péče umožní  zastoupit vás v péči a udržet její standard, když se ocitnete v nouzové situaci jako je náhlé onemocnění či úraz.

 


 

Seniorská obálka pomůže v tísni nebo ohrožení zdraví a života: Hradec  Králové

Velký pomocník pro seniory a  lidi se zdravotním znevýhodněním. V tzv. "Seniorské obálce" jsou vyplněné základní údaje o Vašich nemocech, lécích, alergiích, kontakty na blízké osoby a praktického lékaře. Tyto informace jsou důležité pro záchranné složky.

 


 Senioři v krajích

Iniciátorem projektu Senioři v krajích – Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.  Najdete zde zajímavé odkazy ke stažení, videa a další informace.

Tento projekt pro Vás připravil deset zajímavých videí: https://www.youtube.com/channel/UCJtArtCw_4lpncFwtPX0HFQ