Pro pečující

Autor: Stacionář
Aktualizováno: 31 říjen 2023

 Potřebujete podporu, pomoc, informace pro sebe či své známé? Obrátit se můžete na naše sociální pracovnice, které Vám rády pomohou.

Kdo by měl zájem o více informací, tak  Vám touto cestou nabízíme zajímavé odkazy na projekty a organizace, které by Vám mohly pomoci při péči o Vašeho blízkého.

Pokud se chcete dozvědět víc, klikněte na logo organizace či projektu.   

 

                                                        

Listopadový Klub pečujících

Klub pečujících se opět sejde ve čtvrtek 16.11.2023 v 16 hodin ve Stacionáři mezi mosty Trutnov na Náchodské ulici 359. Na setkání mohou přijít neformální pečující, kteří pomáhají svým blízkým. Téma schůzky: Změny v rodině v souvislosti s diagnózou demence. Povídat si budeme také o náročnosti péče o lidi s demencí nebo s Alzheimerovou nemocí. Klub je otevřen všem zájemcům. Pokud vyžaduje Vaše situace podrobnější rozhovor, můžete využít telefon 603 842 964 nebo email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Bc. Helena Kubíčková a Mgr. Margita Palková, lektorky Klubu pečujících.

Aktivita je realizována v rámci projektu OPZ+ „Rozvoj regionálního partnerství v sociální oblasti na území obcí Královéhradeckého kraje III.“

 
 

Centrum duševního zdraví RIAPS Trutnov se představuje - Dvůr Králové nad  Labem                   RIAPS TRUTNOV - Regionální Institut Ambulantních Psychosociálních Služeb
 
 
Zimní období je pro mnohé náročné a zátěžové období. Nedostatek světla, pochmurné počasí a pocity únavy.  Někoho trápí finanční situace, nadměrná únava, někoho se dotkne energetická krize a jiní zase řeší v období svátků složité rodinné vztahy. Ať už jim dělá starosti situace kolem Covid-19, nebo je trápí samota, je v pořádku si říct o pomoc či podporu!

Víte o někom, kdo prožívá nelehké chvíle a potřebuje si o tom promluvit? Trápí ho úzkost, smutek či zažívá něco, s čím si neví rady? Rádi bychom abyste nám pomohli dostat naši službu do povědomí lidí, kteří ji potřebují. Tímto Vás prosíme o její nabídku a šíření všem, kteří mohu čelit krizi v jakékoli podobě.

Jak služba funguje?

  •  Bezplatně– služba je poskytována zdarma, volající hradí běžnou cenu tel. hovoru (volání TKP zdarma nazpět klientovi)
  •  Anonymně– službu lze čerpat zcela anonymně či si např. určit nějakou přezdívku
  •  Nepřetržitě– 24 hodin denně
  •  Pro všechny– věk ani místo, odkud se volá, není rozhodující
  •  Diskrétní– pracovníci jsou vázáni povinnou mlčenlivostí
  •  Zprostředkování návazných služeb– se souhlasem klienta pomůžeme zprostředkovat potřebnou pomoc či služba

 Více informací o sociální službě naleznete zde .V případě jakýchkoli dotazů se můžete obracet na vedoucí Centra duševního zdraví RIAPS Trutnov, paní Mgr. Lucii Skalskou (tel. 725 720 375, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Leták služby

 

 

Vyhledávání sociální služby v našem kraji takzvaně  "na míru".

 

 


 

Pečuj doma

 

Projekt Pečuj doma Vám může poskytnout komplexní podporu – povzbuzení, radu, informaci, vzdělávání, prostor pro sdílení Vašich starostí a individuální provázení tak, abyste byli schopni zvládnout péči doma.

 


 

Seniorská obálka pomůže v tísni nebo ohrožení zdraví a života: Hradec  Králové

Velký pomocník pro seniory a  lidi se zdravotním znevýhodněním. V tzv. "Seniorské obálce" jsou vyplněné základní údaje o Vašich nemocech, lécích, alergiích, kontakty na blízké osoby a praktického lékaře. Tyto informace jsou důležité pro záchranné složky.

 


 Senioři v krajích

Iniciátorem projektu Senioři v krajích – Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.  Najdete zde zajímavé odkazy ke stažení, videa a další informace.    https://seniorivkrajich.mpsv.cz/

Tento projekt pro Vás připravil deset zajímavých videí: https://www.youtube.com/channel/UCJtArtCw_4lpncFwtPX0HFQ

 


 

 Logo   

Česká alzheimerovská společnost, o.p.s. vznikla v roce 1997 jako občanské sdružení. 
Cílem sdružení je pomoc a podpora lidí postižených demencí. Pomoc je cílená nejen na samotné nemocné, ale také na jejich rodinné příslušníky, protože demence postihuje stejně těžce obě skupiny. 
Víc informací o akcích ČAS se dozvíte na:    https://www.alzheimer.cz/akce/vzdelavaci-akce/
 

 

 


 Neztratit se ve stáří

Máte otázky na téma stáří? V naší poradně najdete odpovědi na ty nejdůležitější otázky týkající se stáří, a pokud nenajdete to, co hledáte, neváhejte se zeptat poradcům z organizace Sue Ryder.https://www.neztratitsevestari.cz/.