Autor: Palková Margita, Mgr.
Aktualizováno: 25 březen 2024

Jaro u seniorů

Během měsíce března se na oddělení C událo mnoho zajímavých aktivit. Stejně jako v předchozích letech, i letos si nenechali ujít nádherně rozkvetlé bledule v Antonínově údolí. Dva dny po sobě se vystřídali a hned po svačině vyjeli autem na dopolední výlet. Týden na to se domluvili, využili krásného počasí a dojeli do okolí Choustníkova Hradiště. Tam se pokochali pohledem na žlutý koberec v podobě narcisek. V rámci výtvarné dílny si pod vedením kolegyně z oddělení B vyrobili keramická vajíčka. Ty si pak vyzdobili podle vlastní fantazie. Moc se všem práce povedla. Jarní tématiku si také připravily pracovnice z Městské knihovny v Trutnově. Nejen čtení povídek, ale také vyprávění o velikonočních zvycích zaujalo všechny přítomné. V březnu nechyběly ani vycházky do okolí, oslavy narozenin a každodenní činnosti.

 
 
Autor: Palková Margita, Mgr.
Aktualizováno: 16 únor 2024

V letech 2021 – 2023 proběhla rozsáhlá a náročná rekonstrukce trutnovského kina Vesmír. Po 3 leté pauze se v září opět kino otevřelo v novém moderním stylu, s bezbariérovým přístupem a špičkovou ozvučovací technikou. Stacionář přišel s myšlenkou pravidelných dopoledních návštěv kina s možností shlédnout v klidu a za příznivých zvukových podmínek oblíbení klasické filmy nejen českých režisérů. Proto od listopadu vznikla spolupráce s Kinem Vesmír a stacionáře Trutnov. Na přivítanou senioři shlédli klasickou českou hudební pohádku Princezna se zlatou hvězdou. Od ledna 2024 za účasti města Trutnova probíhají „Vesmírné středy“. Senioři, nebo osoby s postižením mohou 1x měsíčně navštívit v dopoledních hodinách za snížené vstupné zajímavé tituly, které si sami návštěvníci odhlasovali. Senioři i klienti a postižením si takto velice rádi zpříjemní pobyt ve stacionáři a obohatí se tak příjemným kulturním zážitkem. 

 
 

 

Autor: Stacionář
Aktualizováno: 20 leden 2024

Je leden a klienti oddělení A a B vyrazili do Nového Města nad Metují na tradiční ples, který pořádal stacionář NONA 92. Akce byla velmi zdařilá. Všichni tančili, bavili se, potkali se k kamarády, které dlouho neviděli. Prostě ples splnil vše, co jsme od něj očekávali. Jen cesta domu, ve sněhové vánici, byla trochu dobrodružná. Děkujeme kamarádům z NONY za pozvání a těšíme se příště na shledanou.

 

 
 
Autor: Stacionář
Aktualizováno: 03 leden 2024

Celý kolektiv pracovníků stacionáře Vám přeje požehnané a klidné vánoční svátky strávené ve společnosti Vašich nejbližších. Do roku 2024  spoustu zdraví, štěstí, dobré nálady a báječných nápadů.

Autor: Spurná Alena, Mgr.
Aktualizováno: 04 leden 2024

Letos se poprvé v historii mohli naši tanečníci zúčastnit opravdové taneční soutěže. Závody v tanečním sportu těsně před Vánocemi pořádalo ČHSO ČR.

Celý rok tanečníci pečlivě trénovali (nejen) soutěžní choreografii, ladili kostýmy, pilovali poskoky i taneční držení, a proto se mohli s velkým očekáváním rozjet do obce Obříství, kde se konal první Národní turnaj v tanečním sportu. Nebylo to však tak jednoduché. Jednodenní závody ve vzdáleném městě si vyžádaly malou improvizaci. Klienti se s pracovníky v pátek sešli ve stacionáři, společně si vyzkoušeli choreografii, uvařili si společnými silami večeři a zahráli si pár her. Noc všichni strávili na karimatkách ve spacácích a v sobotu, brzy ráno, nasedli do připraveného autobusu a vyrazili na cestu. Tanečníci reprezentovali stacionář úžasně. Porotě i ostatním tanečníkům se choreografie „Spím v obilí“ moc líbila a byla odměněna zlatými medailemi.

Fotogalerie ze závodů ČHSO.: https://eu.zonerama.com/SOCZ/Album/10835831

 

 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 04 leden 2024

Sportovní rok 2023 byl pro naše reprezentanty jedním z nejúspěšnějších v historii oddílu. Letos se klienti ze stacionáře zúčastnili celkem 15 sportovních akcí po celé ČR v osmi různých sportech. Medailová bilance se zatavila na skvělých 50 cenných kovech. Všech dvacet sportovců, kteří v tomto roce vzorně reprezentovali jak náš stacionář, tak i město Trutnov si zaslouží respekt a uznání za své výkony. Je třeba ale vyzdvihnout několik výjimečných výsledků. Patří mezi ně dva tituly mistrů republiky v přespolním běhu. Dále stříbrná medaile ženského deblového páru z mistrovství ČR ve stolním tenisu. Náš tým Trutnovských draků suverénně a již potřetí za sebou ovládl celoroční soutěž Pohár starostky města Železnice v integrované boccie. Na národních závodech v běžeckém lyžování vyhrála Kateřina Pilařová závod ve své kategorii a díky tomuto výkonu se kvalifikovala na Světové hry, které se budou konat příští zimu v italském Turíně. Všichni naši sportovci se už těší, co přinese rok 2024.

 

 
 
Autor: Palková Margita, Mgr.
Aktualizováno: 14 prosinec 2023

Předvánoční čas u seniorů

Oddělení C čekalo v předvánočním čase mnoho aktivit. Začaly hned v úterý 14.11.2023. Po svačině senioři nastoupili do malého autobusu a společně se vydali do Dvora Králové nad Labem. Po nákupech v prodejně Družstva – vánoční ozdoby Dvůr Králové nad Labem jsme prošli provoz. Měli jsme možnost shlédnout výrobu vánočních ozdob od samotného počátku, tj. od vyfouknutí tvaru až po dokreslení a samotné zabalení. Týden na to ve středu 22.11.2023 jsme si zpestřili den návštěvou kina Vesmír v Trutnově. Pro všechny to byl nevšední zážitek, protože většina ze seniorů nebyla v kině již několik let. Navíc si v nově zrekonstruovaném kině shlédli pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele, což v tomto předvánočním čase byla ideální volba.

V pondělí 4.prosince jsme opět vyjeli autobusem na výlet. Tentokrát jsme zajeli do Vlčic, kde na nás čekalo jako tradičně milé přivítání. Děti i paní učitelky si pro nás společně připravily pásmo plné písniček a drobné dárečky. Nechybělo občerstvení - výborný perník a čaj. Proběhla také prohlídka školy a ukázky výuky zejména moderních technologií, které naše seniory zaujaly. I my jsme předali dětem sáčky s překvapením a na oběd jsme již byli zpět ve stacionáři.

A hned ve středu 6.12.2023 čekal celý stacionář výlet na Hrádek u Nechanic. Vyjeli jsme hned po svačině. Zámek byl nádherně vánočně vyzdoben a všichni jsme se dozvěděli o tom, jaké tradice jsou pro Vánoce typické. Po prohlídce zámku jsme popojeli do restaurace v Nechanicích, kde již na nás čekal výborný oběd.

A nechyběly samozřejmě další běžné aktivity jako například pečení. Máme se u seniorů moc dobře.

 
 
Autor: Stacionář
Aktualizováno: 06 říjen 2023
V úterý 19.9.2023 se vydali klienti oddělení A na exkurzi do sociální rehabilitace Spirála ve Vrchlabí. Pracovnice Spirály je provedly zařízením, odpověděly na všechny otázky a připravily společný program na terapeutické zahradě. Společně s uživateli Spirály si klienti stacionáře uvařili pudink!  Všem se pudink povedl, a tak si mohli všichni společně na lavičkách v zahradě pochutnat.

Třešničkou na dortu vydařené exkurze byl výborný oběd v restauraci Na Špeku a procházka zámeckým parkem.

 
 
Autor: Palková Margita, Mgr.
Aktualizováno: 27 září 2023

Babí léto u seniorů

Během letních měsíců byla docházka našich seniorů takřka 100 %. Krásné slunečné dny jsme využívali hlavně k procházkám, posezení na terase a ke společným aktivitám. Všechny tyto aktivity průběžně zajišťoval tým profesionálních pracovnic oddělení C. Mezi ty nejvíce zdařilé akce patřilo společné zpívání při kytaře, turnaj v kuželkách a retro týden. K seniorům zavítala kolegyně Eva z oddělení A. Celý týden se nesl ve znamení zpívání všech možných žánrů. Došlo i na vlastní tvorbu, kdy senioři složili písně pro kuchaře a paní uklízečky. Dalším povedeným týdnem, tentokrát ve sportovním duchu, bylo klání v závěsném kuželníku, které si pro seniory připravil kolega Jára. Turnaj proběhl již 3. rokem a letos se o první místi podělili 2 muži. A retro týden si pro všechny připravila sociální pracovnice Majda.  Společně s kolegyněmi a seniory zavzpomínali na dobu dřívější a všichni si přinesli nějaký vzpomínkový předmět. Povídání nemělo konce a probíhalo skoro celý týden. V září se pak neslo ve znamení výletů. Nejprve senioři využili nádherné počasí a vyrazili na zmrzlinu do Mladých Buků. Někteří si dali pohár nebo kávu. A protože bylo sluníčko nakloněno i v dalších dnech, vyjeli jsme do Janských Lázní. Tam jsme si prošli kolonádu, nasávali lázeňskou atmosféru a samozřejmě nechyběla sladká a dobrá odměna. Během celého období probíhaly i další aktivity jako například reminiscenční terapie, rukodělné činnosti, vycházky a oslavy narozenin. Velké díky patří Zuzce, Páje, Kačce a Barče, které svým přístupem přináší na oddělení pohodovou a domácí atmosféru. Ve středu nás navštívila paní Alena Křivská, kronikářka města Trutnova. Poutavě povídala o svém důležitém poslání zapisovat do kroniky vše důležité, zajímavé a podstatné. Sdělila, že i o stacionáři je již v kronice mnoho napsáno. Povídání se všem moc líbilo. Došlo i na dotazy a společné vzpomínání na Trutnov. Prostě krásné Babí léto!!

 

 
 
Autor: Stacionář
Aktualizováno: 11 červenec 2023
Ve čtvrtek 29. června 2023 se na naší zahradě pořádala již tradiční Zahradní slavnost. Klienti ze všech oddělení se sešli ve stínu stromů a společně si zatančili na známé písničky v podání úžasné Agentura VOSA (Vosa Band).
Všichni se báječně bavili a užili si krásné dopoledne.