Autor: Palková Margita, Mgr.
Aktualizováno: 14 prosinec 2023

Předvánoční čas u seniorů

Oddělení C čekalo v předvánočním čase mnoho aktivit. Začaly hned v úterý 14.11.2023. Po svačině senioři nastoupili do malého autobusu a společně se vydali do Dvora Králové nad Labem. Po nákupech v prodejně Družstva – vánoční ozdoby Dvůr Králové nad Labem jsme prošli provoz. Měli jsme možnost shlédnout výrobu vánočních ozdob od samotného počátku, tj. od vyfouknutí tvaru až po dokreslení a samotné zabalení. Týden na to ve středu 22.11.2023 jsme si zpestřili den návštěvou kina Vesmír v Trutnově. Pro všechny to byl nevšední zážitek, protože většina ze seniorů nebyla v kině již několik let. Navíc si v nově zrekonstruovaném kině shlédli pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele, což v tomto předvánočním čase byla ideální volba.

V pondělí 4.prosince jsme opět vyjeli autobusem na výlet. Tentokrát jsme zajeli do Vlčic, kde na nás čekalo jako tradičně milé přivítání. Děti i paní učitelky si pro nás společně připravily pásmo plné písniček a drobné dárečky. Nechybělo občerstvení - výborný perník a čaj. Proběhla také prohlídka školy a ukázky výuky zejména moderních technologií, které naše seniory zaujaly. I my jsme předali dětem sáčky s překvapením a na oběd jsme již byli zpět ve stacionáři.

A hned ve středu 6.12.2023 čekal celý stacionář výlet na Hrádek u Nechanic. Vyjeli jsme hned po svačině. Zámek byl nádherně vánočně vyzdoben a všichni jsme se dozvěděli o tom, jaké tradice jsou pro Vánoce typické. Po prohlídce zámku jsme popojeli do restaurace v Nechanicích, kde již na nás čekal výborný oběd.

A nechyběly samozřejmě další běžné aktivity jako například pečení. Máme se u seniorů moc dobře.

 
 
Autor: Palková Margita, Mgr.
Aktualizováno: 27 září 2023

Babí léto u seniorů

Během letních měsíců byla docházka našich seniorů takřka 100 %. Krásné slunečné dny jsme využívali hlavně k procházkám, posezení na terase a ke společným aktivitám. Všechny tyto aktivity průběžně zajišťoval tým profesionálních pracovnic oddělení C. Mezi ty nejvíce zdařilé akce patřilo společné zpívání při kytaře, turnaj v kuželkách a retro týden. K seniorům zavítala kolegyně Eva z oddělení A. Celý týden se nesl ve znamení zpívání všech možných žánrů. Došlo i na vlastní tvorbu, kdy senioři složili písně pro kuchaře a paní uklízečky. Dalším povedeným týdnem, tentokrát ve sportovním duchu, bylo klání v závěsném kuželníku, které si pro seniory připravil kolega Jára. Turnaj proběhl již 3. rokem a letos se o první místi podělili 2 muži. A retro týden si pro všechny připravila sociální pracovnice Majda.  Společně s kolegyněmi a seniory zavzpomínali na dobu dřívější a všichni si přinesli nějaký vzpomínkový předmět. Povídání nemělo konce a probíhalo skoro celý týden. V září se pak neslo ve znamení výletů. Nejprve senioři využili nádherné počasí a vyrazili na zmrzlinu do Mladých Buků. Někteří si dali pohár nebo kávu. A protože bylo sluníčko nakloněno i v dalších dnech, vyjeli jsme do Janských Lázní. Tam jsme si prošli kolonádu, nasávali lázeňskou atmosféru a samozřejmě nechyběla sladká a dobrá odměna. Během celého období probíhaly i další aktivity jako například reminiscenční terapie, rukodělné činnosti, vycházky a oslavy narozenin. Velké díky patří Zuzce, Páje, Kačce a Barče, které svým přístupem přináší na oddělení pohodovou a domácí atmosféru. Ve středu nás navštívila paní Alena Křivská, kronikářka města Trutnova. Poutavě povídala o svém důležitém poslání zapisovat do kroniky vše důležité, zajímavé a podstatné. Sdělila, že i o stacionáři je již v kronice mnoho napsáno. Povídání se všem moc líbilo. Došlo i na dotazy a společné vzpomínání na Trutnov. Prostě krásné Babí léto!!

 

 
 
Autor: Palková Margita, Mgr.
Aktualizováno: 26 červen 2023
Dětský smích se dnes dopoledne rozléhal po naší krásné zahradě. Děti z MŠ Sedmikráska navštívily naše seniory, aby jim zazpívaly veselé písničky a přednesly básničky, které s nimi nacvičily jejich paní učitelky a asistentky. My jsme si pro ně na oplátku nachystaly společnou rozcvičku a soutěž o sladkou odměnu. Všichni jsme si užili krásné společné dopoledne a těšíme se na příště.
Autor: Stacionář
Aktualizováno: 01 červen 2023

Je krásné čtvrteční dopoledne a z odd. C vychází skupinka ve sportovním oblečení. Co se děje? To dvě zástupkyně našich seniorů s doprovodem vyrážejí reprezentovat stacionář na Sportovní den v Domově pro seniory v Pilníkově.  Po krásném uvítání, skvělém občerstvení a v bezva náladě se naše klientky utkaly v konkurenci 22 soupeřů z celkem 11 zařízení z  okolí ve třech disciplínách - závěsném kuželníku, chytání rybiček a jízdě zručnosti. A jak jsme v našich prvních sportovních hrách uspěly? Paní Daniela neměla konkurenci  v chytání rybek a získala 1. místo. Paní Marie po napínavém rozstřelu uhájila 3. místo v kuželkách.

Výherkyním kromě gratulace patří i zasloužený pohár, velká odměna od pořadatele a krásné vzpomínky na super den. 

 
 
 
 
Autor: Stacionář
Aktualizováno: 01 červen 2023

V úterý 30.5.2023 navštívili senioři z oddělení C zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem. Tento výlet se stal již každoroční tradicí. Od stacionáře vyjel autobus v 9 hodin a hned poté jsme se vydali směr Dvůr. Chvíli trvalo, než jsme z autobusu vyndali všechna chodítka a vozíky, ale do Safari busu jsme je nepotřebovali. Ten nás provezl po zahradě. Zvířata se zrovna probouzela a tak jsme jich tentokrát viděli opravdu hodně. Řidič a zároveň průvodce nám o zvířatech moc pěkně povídal a my se dozvěděli mnoho zajímavostí. Po projížďce Safari jsme se vydali ve dvou skupinkách prohlédnout výběhy dalších zvířat. Procházkou jsme došli až k restauraci U lemura, kde na nás čekal oběd. Tentokrát jsme si pochutnali na vývaru s nudlemi, bramborové kaši a kuřecím řízku. Nechyběla ani kávička po obědě. Cestou zpět bylo v autobuse úplné ticho. Všichni byli příjemně unavení, ale moc spokojení. Tak zase za rok…na viděnou v ZOO.

 
 
Autor: Palková Margita, Mgr.
Aktualizováno: 22 únor 2023

Již třetí rok se senioři ze Stacionáře zúčastnili akce Ježíškova vnoučata. Letos měli senioři celkem 8 přání a všechna byla splněna. Mezi věcné dary patřily například velké puzzle, dřevěné pexeso, velká dřevěná hra Člověče nezlob se, předplatné časopisu Vlasta a sazeničky jahod. Ty nám darovaly stejně jako loni děti a učitelky Základní a mateřské školy Pilníkov. Sazeničky jahod a semena bylin nám byly předány osobně. Akci jsme pojali jako výlet v čase předvánočním a vyjeli jsme mezi děti do školy. Ty si pod taktovkou paní ředitelky a učitelky pro nás připravily pásmo vánočních písniček a koled. Po vystoupení jsme měli možnost prohlédnout si prostory školy, moderní vybavení při výuce, tělocvičnu a některé děti se dokonce pochlubily žákovskou knížkou. Nechybělo drobné pohoštění v podobě teplého čaje a sladkého překvapení. Každý senior dostal malý dárek a stejně tak děti dostaly malý balíček od seniorů.
Mezi splněnými přáními byly také zážitky. Senioři chtěli shlédnout divadelní představení, vystoupení kouzelníka a dále výlet vláčkem. Ten se uskuteční až na jaře. Plánujeme se podívat do Dolců. Tak snad všechno vyjde podle našich představ. Divadelní představení bylo pro seniory překvapením, ale určitě si ho všichni moc užili. Přijel mezi nás pan Bronislav s kolegou z Broňa show a společně jsme si zazpívali hity 80. a 90. let. Dalším přáním jedné seniorky bylo divadelní představení. Toho se s velikou radostí ujal pan Jakub Skočdopole z umělecké agentury Kašpaři.cz. Kouzlil, žongloval, předvedl některé triky s kartami a zapojil do svého programu i naše seniory. Všem, kteří přispěli k veliké radosti našich seniorů moc děkujeme. Velký dík také patří nadaci Českého rozhlasu a všem, kteří kolem této nadace Ježíškova vnoučata pracují. Věříme, že i v dalších letech se budeme moci do projektu zapojit a že budou dárci stejně srdeční, jako byli doposud.

 
Autor: Palková Margita, Mgr.
Aktualizováno: 15 prosinec 2022

Stejně jako loni, tak i pro letošní splnění přání v rámci akce Ježíškova vnoučata si nás vybrala MŠ a ZŠ Vlčice. Pro dárek jsme se vydali autobusem do Vlčic. Po příjezdu na nás čekalo pohoštění. Děti si pro nás připravily krásné vánoční pásmo plné básniček a písniček. Pod taktovkou paní ředitelky jsme si společně zazpívali koledu. Po velikém potlesku nastalo samotné předání dárků. Dostali jsme sazeničky jahod a příslušenství k zahradničení. Děti pro nás vyrobil drobné dárky a nakreslily vánoční přání. My je za to všechno odměnili sladkým pamlskem a voňavým pytlíčkem plných bylinek pro paní učitelky. Po tom všem si senioři prohlédli prostory školy a část moderní výuky, která všechny uchvátila. Některé děti se pochlubily svými žákovskými knížkami. Setkání bylo velice příjemné a plné slziček dojetí. Moc děkujeme a za rok snad na viděnou.

 
 
 
Autor: Palková Margita, Mgr.
Aktualizováno: 31 srpen 2021

Provoz stacionáře byl stejně jako loni nepřetržitý a klienti se mohli setkávat bez omezení. I když si zaměstnanci vybírali dovolené, na složení aktivit se nic nezměnilo. Naopak. Výpomoc kolegů u seniorů a klientů oddělení B měla své výhody. Během letních měsíců nechyběly vydatné procházky, někdy spojené se sladkou odměnou nebo kávou. Dále pak sportovní aktivity v podobě olympiády a turnaje v závěsném kuželníku, za který dostali senioři medaile. Měli z nich upřímnou radost. Také si více zazpívali při kytaře a zahráli různé rytmické hry. Nezapomnělo se ani na oslavence, kterým byla připravena oslava a pro všechny to byl příjemný den. Zajímavé bylo také sbírání a sušení bylinek.

Prostě tolik zajímavých aktivit, kvůli kterým stálo zato přijít a „pobejt“.

Autor: Stacionář
Aktualizováno: 03 srpen 2021
Rychleji, výše, silněji a společně, to je heslo Olympijských her!
I naši senioři žijí Olympiádou! Poslední červencový týden jsme si s klienty povídali o historii olympiády a zavzpomínali na české olympioniky. Po poutavé cestopisné přednášce o řecké Olympii si senioři vyzkoušeli některé olympijské disciplíny - cyklistiku, vrh koulí, basketbal a další. Navštívili také atletický stadion, prohlédli si sportoviště a povídali si o atletických disciplínách. Nakonec všichni zvládli jeden ovál- 400 m chůze. Vyhráli všichni! Odměnou jim byly sladké tartaletky vlastní výroby.