Autor: Stacionář
Aktualizováno: 26 červen 2024

Letošní čtyřdenní vodácko-turistický pobyt se uskutečnil od pondělí 10.6 do čtvrtka 13.6.2024 v Kostelci nad Orlicí. Pro naše klienty je velmi důležité jednou za čas opustit své rodinné zázemí, postarat se sami o sebe, získat nové zkušenosti, mít nové zážitky a sdílet je s ostatními. V průběhu pobytu klienti zažili mnoho hezkého. Cestu vlakem, oběd v restauraci, bydlení v chatičkách, sportování v kempu, výlety a samozřejmě i sjezd řeky.

Pondělí bylo ve znamení cesty z Trutnova do Kostelce na Orlicí s přestupem v Hradci Králové a ubytování se v kempu. Což samozřejmě znamenalo vybalení kufrů, povlečení postelí a seznámení se s kempem a jeho okolím.  V úterý klienti sjeli na raftu sedmikilometrový úsek Divoké Orlice. Ve středu navštívili zámek a muzeum v Doudlebech nad Orlicí. Poslední den si klienti udělali malý turistický výlet do Častolovic, kde navštívili zámecký zvěřinec a občerstvili se v zámecké kavárně.

Akci si všichni zúčastnění užili naplno. Orlice, snad brzy na shledanou!!!

 
 
Autor: Stacionář
Aktualizováno: 19 kvě 2024

Závody v tanečním sportu

Taneční sport pod Hnutím speciálních olympiád se pomalu rodí a u toho nesměli naši tanečníci chybět!

Soutěže se zúčastnilo 12 sportovců z našeho stacionáře, kteří porotě předvedli celkem 4 nové choreografie.  Všechny choreografie byly perfektně zatančené a odborná porota nemohla jinak, než všechny choreografie ocenit zlatou medailí. Celkem si sportovci do Trutnova z Obříství přivezli 18 zlatých medailí!!! 

* Skupinový tanec v kategorii specializovaných tanců zatančilo 11 tanečníků a jedna unified partnerka (Alča) = choreografie: Cowboy = 1. místo.

* Skupinový tanec v kategorii hudební umění zatančila Julie Krouzová, Jan Tásler a unified partnerka (Alča) s choreografií Tanec s šátky, Metallica = 1. místo.

* Tanec dvojic v kategorii hudební umění zatančila Marta Bazsóová a Robin Teichmann s choreografií Hříšný tanec=1. místo.

* Sólový tanec v kategorii hudební umění perfektně a s vekou ladností zatančila Lucie Sixtová s choreografií Titanic = 1. místo.

 

Podmínky pro nominaci na světové hry v Turíně splnily dva kluby, náš stacionář se dvěmi choreografiemi a SK Ježci. Při losování byla vylosována skupina SK Ježci s choreografií Tarzan. Marta Bazsóová s Robinem Teichmannem se  stali náhradníky.

 

Upoutávka

 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 15 kvě 2024

Jaro ve znamení sportovních úspěchů

Naši reprezentanti si hned ze začátku roku 2024 připsali mnoho skvělých výsledků. Plavci ze stacionáře získali na závodech v Praze a v Chrudimi tři medailová umístění. Tým Trutnovských Draků ovládl úvodní dva letošní turnaje v integrované boccie v Železnici. Draci navíc přidali triumf i na Jarním turnaji ve Vrchlabí, kde je na stupních vítězů doplnily další naše týmy Rytíři a Kocábka. Čtvrté místo poté obsadil rovněž tým ze stacionáře s názvem Rýbrcoulové, naši bočisté si tak turnaj zcela podmanili. Dalšího velkého úspěchu dosáhla atletka Martina Hendrychová na Halovém mistrovství ČR sportovců s Downovým syndromem. V kategorii veteránek dosáhla na 2 zlaté medaile, a to v běhu na 60m a vrhu koulí. Vyvrcholením jarních úspěchů bylo slavnostní předávání Sportovních cen města Trutnova za rok 2023. Cenu za nejlepší handicapované sportovce si odnesl deblový pár stolních tenistek Kateřina Pilařová a Julie Krouzová. Všem našim úžasným sportovcům gratulujeme. 

 
 
Autor: Spurná Alena, Mgr.
Aktualizováno: 04 leden 2024

Letos se poprvé v historii mohli naši tanečníci zúčastnit opravdové taneční soutěže. Závody v tanečním sportu těsně před Vánocemi pořádalo ČHSO ČR.

Celý rok tanečníci pečlivě trénovali (nejen) soutěžní choreografii, ladili kostýmy, pilovali poskoky i taneční držení, a proto se mohli s velkým očekáváním rozjet do obce Obříství, kde se konal první Národní turnaj v tanečním sportu. Nebylo to však tak jednoduché. Jednodenní závody ve vzdáleném městě si vyžádaly malou improvizaci. Klienti se s pracovníky v pátek sešli ve stacionáři, společně si vyzkoušeli choreografii, uvařili si společnými silami večeři a zahráli si pár her. Noc všichni strávili na karimatkách ve spacácích a v sobotu, brzy ráno, nasedli do připraveného autobusu a vyrazili na cestu. Tanečníci reprezentovali stacionář úžasně. Porotě i ostatním tanečníkům se choreografie „Spím v obilí“ moc líbila a byla odměněna zlatými medailemi.

Fotogalerie ze závodů ČHSO.: https://eu.zonerama.com/SOCZ/Album/10835831

 

 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 04 leden 2024

Sportovní rok 2023 byl pro naše reprezentanty jedním z nejúspěšnějších v historii oddílu. Letos se klienti ze stacionáře zúčastnili celkem 15 sportovních akcí po celé ČR v osmi různých sportech. Medailová bilance se zatavila na skvělých 50 cenných kovech. Všech dvacet sportovců, kteří v tomto roce vzorně reprezentovali jak náš stacionář, tak i město Trutnov si zaslouží respekt a uznání za své výkony. Je třeba ale vyzdvihnout několik výjimečných výsledků. Patří mezi ně dva tituly mistrů republiky v přespolním běhu. Dále stříbrná medaile ženského deblového páru z mistrovství ČR ve stolním tenisu. Náš tým Trutnovských draků suverénně a již potřetí za sebou ovládl celoroční soutěž Pohár starostky města Železnice v integrované boccie. Na národních závodech v běžeckém lyžování vyhrála Kateřina Pilařová závod ve své kategorii a díky tomuto výkonu se kvalifikovala na Světové hry, které se budou konat příští zimu v italském Turíně. Všichni naši sportovci se už těší, co přinese rok 2024.

 

 
 
Autor: Stacionář
Aktualizováno: 06 říjen 2023
V úterý 19.9.2023 se vydali klienti oddělení A na exkurzi do sociální rehabilitace Spirála ve Vrchlabí. Pracovnice Spirály je provedly zařízením, odpověděly na všechny otázky a připravily společný program na terapeutické zahradě. Společně s uživateli Spirály si klienti stacionáře uvařili pudink!  Všem se pudink povedl, a tak si mohli všichni společně na lavičkách v zahradě pochutnat.

Třešničkou na dortu vydařené exkurze byl výborný oběd v restauraci Na Špeku a procházka zámeckým parkem.

 
 
Autor: Stacionář
Aktualizováno: 11 červenec 2023

ČESKÝ RÁJ 2023

V pondělí 19.6. jsme odjeli z trutnovského nádraží do Turnova na rekondiční pobyt. Ubytovali jsme se  v Penzionu Na Výšince a čekalo nás 5 dní pobytu v srdci Českého ráje. Program byl opravdu nabitý. Posuďte sami.

Pondělí: Cesta vlakem byla opravdu dobrodružná, protože cestovat s velkými kufry ve velké skupině je vždy dobrodružné. Naštěstí jsme všechno zvládli a v poledne už jsme si prohlíželi naše nové pokoje. Po krátkém odpočinku, vybalení a kávě nás čekal velký bowlingový turnaj (muži vyhráli proti ženám).

Úterý: Na plánu byl výlet z Hrubé Skály do Turnova. Nesměla chybět prohlídka arboreta, výhledy ze skalních vyhlídek, úžasná prohlídka hradu Valdštejn a pár odvážlivců se vyškrábalo na rozhlednu Hlavatice.

Středa: Bylo vedro k padnutí a teploty šplhaly nad 30°C. Horku jsme přizpůsobili i středeční výlet. Z Bukoviny jsme se vydali pohodovou cestou přes Dolánky na zámek Hrubý Rohozec, kde jsme měli objednanou prohlídku. Po prohlídce už zbývalo jen  ujít několik málo kilometrů do Turnova. Ještě zbylo trochu času, a tak se jedna parta vydala do města na zmrzlinu, druhá skupina se šla svlažit na koupaliště Maškova zahrada. Po večeři nás čekalo překvapení – palačinky se zmrzlinou.

Čtvrtek: Už od rána nás tahalo sluníčko za nos.  Na čtvrteční den byl naplánovaný odpočinkový výlet. Co bychom byli za turisty, kdybychom nenavštívili kemp Sedmihorky. Po vynikající tortille s kuřecím masem jsme přemýšleli, co podnikneme. Slibovaný déšť nepřišel, a protože teploměr ukazoval  stále 35 °C, rozhodnutí bylo jasné – koupaliště! Komu se nechtělo k vodě, ten mohl vyrazit na prohlídku Muzea Českého ráje. Večer jsme si zabalili kufry a dali si v penzionu poslední večeři.

Pátek: všichni nemohli dospat, proto i snídaně byla dříve. Po snídani se zabalily poslední věci do kufrů a vyrazilo se na poslední prohlídku města. Muzeum Českého ráje stojí za návštěvu, tak ti, kteří nestihli jeho návštěvu v týdnu, mohli si projít všechny expozice o v den odjezdu. Po posledních nákupech suvenýrů jsme popadli kufry a vlakem jsme vyrazili domu, za svými milovanými.

Kdo se zúčastnil, ten určitě neprohloupil. Byl to opravdu povedený pobyt, plný veselí a zážitků s kamarády.

 

 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 03 červenec 2023
Město Trutnov vyhlašovalo své nejlepší sportovce za uplynulý rok. I letos měl mezi oceněnými stacionář svého zástupce. Kategorii handicapovaný sportovec roku ovládla naše atletka Marie Doležalová. Maruška loni přivezla zlaté medaile z atletických závodů v Olomouci a Brně, kde startovala na tratích 200m a 400m. Zaslouženě tak na slavnostním večeru obdržela z rukou pana starosty krásnou památeční trofej.
 
 
 
 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 08 červen 2023

Naši reprezentanti v boccie sbírali na jaře jeden úspěch za druhým. Na tradičním Krkonošském turnaji ve Vrchlabí se v konkurenci šestnácti týmu probojovali do vzájemného finále naše týmy Draci a Kocábka. V dramatickém finále nakonec zvítězili Draci. Skvělých výsledků rovněž dosáhli naši sportovci na Poháru starostky města Železnice. Místní oddíl boccii letos na jaře uspořádal dva turnaje a v obou zvítězili naši Trutnovští Draci. Všem hráčům gratulujeme. 

 

 
 
Autor: Menclova Eva
Aktualizováno: 28 duben 2023

Ve dnech 18. - 20. 4. 2023 jsme se zúčastnili 25. ročníku festivalu Patříme k sobě v Semilech. Bohužel tento ročník byl zároveň ročníkem posledním...Jako každoročně jsme vystoupili s tanečky Coltů (Spím v obilí) i Pistolníků s jejich Limonádníkem. Také sbor dostal příležitost ukázat, co se od loňska naučil. Vystoupení dopadla dobře, stacionáři jsme ostudu určitě neudělali. Velkým bonusem posledního ročníku bylo luxusní ubytování v hotelu Obecní dům a i stravování v Pivovaře. Všichni jsme si užili i doprovodné programy - diskotéku v KC Golf i návštěvu 3D kina. 

Je nám moc líto, že festival již nebude pokračovat...Vždyť kde jinde než v Semilech máme možnost vychutnat si neopakovatelnou festivalovou atmosféru a potkat se se třemi sty kamarády z celé republiky. Vždyť už napořád s nimi všemi budeme PATŘIT K SOBĚ.